foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

ce5f3f21 26d6 4612 a4e7 56a048fc65e9Tym razem grupę tworzyli uczestnicy projektu ERASMUS+ KA229 -” INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS” Tematem naszego spotkania były Narzędzia Web 2.0

Do naszej szkoły zawitali goście z 5 szkół europejskich: Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch i egzotycznej francuskiej wyspy Reunion, w dniach 11-17.09.2022

Wizytę w Polsce rozpoczęli od przyjazdu do Warszawy 11.09.2022. Po spędzonej tam nocy i odpoczynku rozpoczęliśmy wycieczkę po Warszawie. Odwiedziliśmy Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Oczywiście pokazaliśmy naszym gościom kilka ciekawych miejsc w Warszawie, np.: Łazienki, Stare Miasto, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Na rynku zagrał cudowny kataryniarz a oswojone ptaki jadły okruchy z dłoni zachwyconych uczestników wycieczki. Dzień zakończyliśmy przyjazdem do Białej Podlaskiej. Następny dzień był poświęcony w całości tematowi naszego spotkania, czyli: narzędziom Web 2.0. Skupiliśmy się na grupie aplikacji, które mają szerokie zastosowanie w edukacji.  Środę   rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Prezydentem Michałem Litwiniukiem.

Pan Prezydent przyjął nas w sali konferencyjnej UM, piękną angielszczyzną opowiadał o historii miasta, bieżącej sytuacji jak również sukcesach mieszkańców. Obdarował również naszych gości drobnymi upominkami. Przedpołudnie zakończyliśmy spacerem po parku i wizytą w muzeum Południowego Podlasia, a w nim wystawę ikon. Goście zachwycali się naszym miastem, jego czystością i urodą. Czwartek to dzień wyjazdu do Kozłówki, Lublina i wizyty w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Majdanek wywarł bardzo duże wrażenie i poruszenie wśród uczestników. Wielu z tych młodych ludzi nic albo niewiele wiedziało o historii II Wojny Światowej. Za to bardzo radosne wrażenie odnieśli po odwiedzeniu Kozłówki no i starówki lubelskiej. Ostatni dzień piątek poświęciliśmy na podsumowanie, wręczenie certyfikatów uczestnictwa przez Pana Dyrektora Długołęckiego i ewaluacji. Popołudnie to wizyta w Janowie, przejazd bryczkami i pożegnalne ognisko w ośrodku OHP w Roskoszy.  Posiłki jadaliśmy na stołówce naszych Warsztatów Szkolnych i bialskich restauracjach. Większość naszych gości polubiła polskie smaki chociaż dla niektórych były one dużym wyzwaniem z powodu dużych różnic kulturowych i „smakowych”. 

Cały pobyt został zorganizowany przez grupę nauczycieli: Marzenę Mierzwę (szkolna koordynatorka projektu),Panie: Katarzynę Kossowską, Ewę Romaniuk, Sylwię Łęczycką, Edytę Giedzińską, Karolinę Pieńkowską i nieocenionego Pana Kamila Bebkiewicza.

Czynny udział w organizacji tej mobilności brali również bardzo aktywni uczniowie: Barbara Maksymiuk, Patrycja Panasiuk, Szymon Nowicki, Michał Wołkowicz, Paulina Władyczuk, Radek Zubkowicz. Grupa uczniów przygotowała również prezentacje aplikacji i czuwała nad działanie sprzętu w auli naszej szkoły. 

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz