20181110 153601O tym, że podróże kształcą, wiemy doskonale. A jeśli są one inspirujące i wpływają na podniesienie kompetencji zawodowych, to tym bardziej odgrywają dużą rolę w naszym życiu. Tym założeniom w szczególności przyświecał cel mojego wyjazdu do urokliwego miasteczka Worcester w Anglii. Pojechałam tam, aby pogłębić swą wiedzę na temat inteligencji emocjonalnej. Szkolenie zostało sfinansowane w ramach projektu Erasmus+ . Głównym moim zamierzeniem było nauczyć się czegoś nowego, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe w „naturalnym środowisku”. Mogę śmiało stwierdzić – mission accomplished. Wyjazd był okazją do wzbogacenia mojej wiedzy na temat inspirujących, a zarazem efektywnych metod pracy z młodzieżą.

Ponadto, w trakcje pobytu poznałam ponad dwadzieścia ciekawych osobowości z przeróżnych krajów Europy, spróbowałam tradycyjnego brytyjskiego dania – ‘fish and chips’, odważyłam się wziąć kęs steak&kidney pudding (polecam tylko zagorzałym mięsożercom ;), odwiedziłam gabinet burmistrza Worcester i uwaga…. dzwoniłam dzwonami ze szczytu anglikańskiej katedry w Worcester. Niesamowite doświadczenie i przygoda! Zachęcam wszystkich do eksplorowania świata, pokonywania własnych  słabości i rozwijania horyzontów. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie na pewno solidna nauka języka angielskiego.

Zapraszam do wspólnej nauki –Sylwia Łęczycka-Ozimek.