foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20230617 202458 wynik9 osobowa grupa uczniów z dwoma nauczycielkami z „Ekonomika”, w dniach 13-20.06.2023, wzięła udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży na Teneryfie; “The meridian island: an european educational approach”. Mieszkaliśmy w miejscowości Guía de Isora, w południowo-zachodniej części wyspy. W Wymianie wzięły udział 2 grupy: z Polski i Hiszpanii.

Tematem przewodnim Wymiany było zjawisko przedwczesnego porzucania szkoły. Nad tym poważnym tematem pracowaliśmy na zajęciach w formie wykładów, prezentacji, odgrywaniu ról i warsztatów. Jak na każdym spotkaniu tego typu, każda grupa organizuje swój wieczór narodowy. My zaprezentowaliśmy Polskę, nasz region i oczywiście naszą szkołę. Nauczyliśmy Poloneza, nakarmiliśmy pierogami i pysznymi polskimi słodyczami. Pierogi przygotowali i podali nasi uczniowie. Cieszą się one zawsze powodzeniem a główny organizator zawsze na nie czeka.

Po „pracy” był również czas na: spędzanie czasu z hiszpańskimi przyjaciółmi, spacery i zwiedzanie okolicy.  Jeden dzień spędziliśmy na plaży i zaznaliśmy odrobiny luksusu. Pojechaliśmy również na wycieczkę do Parku Narodowego na zboczu najwyższej góry Hiszpanii, El Teide, a jednocześnie aktywnego wulkanu. Przejazd zboczami gór porośniętych niecodzienną roślinnością, widokami na góry, wyspy i ocean, to była niezapomniana frajda. Mieliśmy również trochę wolnego czasu na poruszanie się po okolicy komunikacją publiczną. Jest to ciekawe doświadczenie biorąc pod uwagę, że duże autobusy muszą się wyminąć i przejechać bardzo wąskimi drogami lokalnymi, w górach jak i miasteczkach. Czuliśmy się w nich prawie jak w kolejkach górskich.

Dzięki naszym kochanym, kanaryjskim przyjaciołom, wakacje rozpoczęliśmy z przytupem i nadzieją na więcej takich przygód.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz