dyrektorDrodzy Abiturienci,

Zawieszenie zajęć, wydłużenie czasu nauki w formie zdalnej i przesunięcie terminu matur nie zmienia harmonogramu roku szkolnego, a to oznacza, że już dzisiaj oficjalnie kończycie naukę w technikum.

Nie chcę pozbawiać Was przyjemności osobistego odebrania świadectw, nagród, dyplomów i ostatnich spotkań z wychowawcami. Niestety, w związku z aktualną sytuacją, uroczyste zakończenie nauki w szkole dzisiaj jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo Wasze oraz wychowawców i pozostałych nauczycieli, którzy towarzyszyli Wam przez ostatnie 4 lata w różnych sytuacjach i momentach Waszego życia - również ostatnio, wspierając Was w czasie niepewności, co do najbliższej przyszłości związanej z organizacją egzaminów maturalnych.

Jesteście pierwszym rocznikiem w dziejach polskiej oświaty, którego oceny zostały zatwierdzone w wariancie zdalnym. Były to jednak oceny, na które pracowaliście długo i ciężko. Należą się Wam gratulacje za to, że wszyscy ukończyliście naukę na tym etapie z pozytywnymi wynikami, niektórzy z Was starali się w sposób szczególny, czego potwierdzeniem są wysokie noty końcowe. Wszyscy dostaliście w tej szkole bardzo solidną podstawę do tego, żeby realizować się w wybranych zawodach i rolach społecznych. Niech zdobyta w Ekonomiku wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości i przyniesie powodzenie w kolejnych latach.

Mam nadzieję, że sytuacja, która zastała Was w chwili wkraczania w dorosłe życie, okaże się tylko chwilowym utrudnieniem w dążeniu do wyznaczonych celów oraz udanego startu w tę dorosłość. Życzę wszystkim sukcesów i wytrwałości w realizowaniu marzeń i pragnień. Powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie.

Ireneusz Długołęcki

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1

im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej