foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dsc 0300Kolejne spotkanie zorganizowane w ramach tygodnia medialnego dotyczyło kreowania wizerunku w mediach społecznościowych. Zajęcia, przeprowadzone przez zaproszonych gości – p. Magdalenę Rzymowską i Karolinę Kuleszę reprezentujących Bibliotekę Barwna w Białej Podlaskiej miały formę wykładową i ćwiczeniową. Nadrzędnym celem warsztatów było kształtowanie pożądanych zachowań w zakresie bezpiecznego zachowania w sieci. Ważnym aspektem zajęć było zagadnienie dotyczące świadomego i odpowiedzialnego kreowania  wizerunku online oraz bezpieczeństwa w Internecie. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z netykietą określającą podstawowe zasady dotyczące tego, jak powinniśmy postępować w sieci, by być zawsze mile widzianym internautą.

            Każdy z uczestników podczas zajęć mógł się zastanowić nad swoją aktywnością w sieci, zadając sobie pytanie: Czy zrobiłem/-am wszystko, by moje nazwisko było kojarzone z pozytywnymi sytuacjami i takimi cechami jak: fachowość, dyplomacja, kultura osobista. Jeśli nie – to warto byłoby zastanowić się nad wprowadzaniem zmian do swoich nawyków związanych z aktywnością w wirtualnym świecie (np. zamiast umieszczania kolejnego kontrowersyjnego zdjęcia na swoim profilu, można spróbować merytorycznie wypowiedzieć się na forum tematycznym skupiającym fachowców z danej dziedziny).

            W dalszej części spotkania mogliśmy podziwiać teksty napisane przez młodzież uczęszczającą na zajęcia prowadzone w ramach Koła Dziennikarskiego „Żółte Dzioby” i Klubu Literackiego Młodych „Salamandra” przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Podczas recytacji wysłuchaliśmy także fragmentów nagrodzonych prac nadesłanych do 3 edycji Konkursu Literackiego dla Młodzieży W świecie fantazji „Zaplatani w sieci”.

            Zajęcia z edukacji medialnej były również okazją do wręczenia nagród osobom, które zostały wyróżnione w konkursie polonistycznym organizowanym cyklicznie w ZSZ nr 1. W tej edycji szkolnych eliminacji zostały nagrodzone trzy osoby z klas pierwszych:

I miejsce – Piotr Szewczyk (kl. 1d)

II miejsce- Wiktoria Sławińska (kl. 1m)

III miejsce – Beata Nikoniuk (kl. 1l).

            Intencją organizatorów konkursu było poszerzenie wiedzy polonistycznej uczniów oraz rozwijanie ich kompetencji lingwistyczno - komunikacyjnych.

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc podczas organizacji warsztatów,
a przede wszystkim uczestnikom zajęć za ich kreatywność i odwagę w wyrażaniu swoich opinii.

Zdjęcia: Eryk Koszołko, Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz