1757W dniu 18 maja uczniowie klasy drugiej Technikum Spedycyjnego wraz z opiekunami p. Agatą Steckiewicz i p. Jolantą Król  wzięli  udział w wycieczce dydaktycznej do Centrum Logistycznego PKP Cargo w Małaszewiczach.

Uczniowie po krótkiej prezentacji firmy i przeprowadzonym szkoleniu BHP mieli możliwość obserwacji   m.in. pracy na terminalach przeładunkowych wchodzących w skład CL., których działalność polega na świadczeniu kompleksowej usługi przeładunkowej wraz z obsługą spedycyjną w zakresie przewozu towarów w handlu zagranicznym, obejmującą  transport kolejowy i samochodowy.

Firma posiada 5 w pełni funkcjonujących terminali, na styku normalnych i szerokich torów kolejowych umożliwiających przeładunek, składowanie i konfekcjonowanie towarów, głównie pomiędzy krajami UE a Krajami Wspólnoty Niepodległych Państw i Dalekiego Wschodu na Nowym Jedwabnym Szlaku, który według najnowszej koncepcji ma prowadzić  z Chin do Urumczi, Astany, Jekaterynbura, Niżnego Nowogrodu, Brześcia  do Polski  - Małaszewicz i Łódzi, w których mają znajdować  się węzły logistyczno-przeładunkowe  do kolejnych krajów Europy.

Wycieczka okazała się dla uczniów cennym źródłem wiedzy, możliwością zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego, a zdobyte informacje z pewnością wykorzystają w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum Logistycznego, a w szczególności panu Tomaszowi  Żukowi  oraz panu Jakubowi Sobieszczukowi  za przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć.