part 1528604689143 resized 20180608 1326128 czerwca b. r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w konferencji informacyjno-promocyjnej pt. „Kuchnia Lubelska”. Organizatorem tego kulinarnego eventu był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego pod patronatem Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa. Spotkanie miało na celu propagowanie tradycji kulinarnych, produktów regionalnych, lokalnych oraz walorów turystycznych naszego regionu.

W programie spotkania znalazły się między innymi:

- prezentacja akcji promocyjnych regionu Lubelszczyzny w oparciu o kuchnię regionalną;

- wykład na temat budowania markowego produktu turystycznego w oparciu o kuchnię regionalną;

- pokaz kulinarny połączony z panelem warsztatowym podczas którego sporządzano potrawę regionalną lubelszczyzny - forszmak lubelski;

- promocja książki pt. „Kuchnia Lubelska”

Zwieńczeniem spotkania był obiad składający się z potraw kuchni regionalnej, takich jak: forszmak lubelski, gołąbki po roztoczańsku, kotlet schabowy po lubelsku, pieczony pstrąg na kaszotto z warzywami, gryczak janowski, piernik po żydowsku i wiele innych.

Każdy z uczestników otrzymał egzemplarz książki kucharskiej „Kuchnia Lubelska” oraz okolicznościowe gadżety.

Udział w projekcie był dla uczniów cennym źródłem wiedzy, okazją do zdobycia nowych wiadomości, które z pewnością będą przydatne w przyszłości.

Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi Konarskiemu za możliwość wzięcia udziału
w  spotkaniu.

W evencie uczestniczyły klasy 3e, 2d, 2k (grupa - technik żywienia i usług gastronomicznych) pod opieką: p. Anny Przywuskiej, p. Moniki Makarewicz, p. Agnieszki Sęczyk.