43068755 177262209856176 973711679193874432 nW dniach 26.09  i  04.10 b.r. dwie uczennice klasy drugiej kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu - Wiktoria Chalimoniuk i Patrycja Oknińska, zwyciężczynie konkursu na projekt rabaty przy budynku Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, wraz z grupą uczniów z tej samej klasy, wykonały ogród zgodnie z koncepcją pracy konkursowej. Przedmiotem konkursu było wykonanie projektu ogrodu – „żywego obrazu”- inspirowanego twórczością Bazylego Albiczuka, z uwzględnieniem roślin, kompozycji oraz charakteru uwiecznionych przez artystę ogrodów i pejzaży. Organizatorem konkursu, który  został rozstrzygnięty w czerwcu b.r. było Muzeum  Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, a Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął  Dariusz Stefaniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Prace terenowe odbywały się pod autorskim nadzorem Patrycji i Wiktorii  oraz  p. Joanny Żarkiewicz, architekta krajobrazu. Z kolei opiekę nad uczennicami podczas realizacji projektu przy współpracy z Zakładem Produkcyjno–Handlowym „Zieleń” w Białej  Podlaskiej sprawowała p. Marta Osiej, nauczyciel przedmiotów zawodowych