dsc 859819 grudnia 2018 r. młodzież naszej szkoły pod kierownictwem p. M. Hebdy, p. U. Filipczyk i p. M. Hasiuk przedstawiła Jasełka. Tajemnica Narodzenia Bożego Dzieciątka została przeniesiona do czasów współczesnych, a konkretnie na dworzec kolejowy. Nie przeszkodziło to jednak wystąpieniu w poszczególnych scenach króla Heroda, jego dwórek czy mędrców. Każdy z widzów mógł odnaleźć cząstkę siebie czy to w spieszącym się na pociąg podróżnym, tęskniącym za bliskimi i ciepłym domem  bezdomnym, w osobie oferującej pomoc, nieufnym i lękliwym Herodzie, zatroskanym św. Józefie, pełnej wiary Maryi, życzliwych pasterzach, czy też niestrudzonych w poszukiwaniu Zbawiciela mędrcach. Na scenie w dwukrotnie wystawionych Jasełkach wystąpiło aż dwudziestu sześciu  aktorów, w tym dwudziestu czterech uczniów i dwie nauczycielki.

Przesłaniem tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego była prawda mówiąca o tym, że zapowiadany Zbawiciel – Jezus Chrystus - przyszedł na świat dla nas wszystkich i wszystkich nas zaprasza do relacji z Sobą, zawsze, w każdym miejscu i w każdym czasie; trzeba tylko chcieć i odpowiedzieć na Jego zaproszenie.

Magdalena Hebda

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne „KADR” – Bartłomiej Furmańczyk