img 20190208 wa0003W naszej szkole są już dobrą tradycją wyjazdy do Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, które cieszą się niezmiernym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Kolejny z takich wyjazdów, odbył się 31 stycznia 2019r., w którym wzięli udział uczniowie z klas: 3 Tf, 3 Ti, 2 Tl  oraz 3 Tk pod opieką p. D. Wróbel,
p. B. Czyżewskiej – Kasjaniuk, p. J.Lachowskiej i A.Kozak-Kowalewskiej. Uczniowie obejrzeli w Teatrze Wielkim w Warszawie przedstawienie baletowe „Dama Kameliowa”.

Balet został wyreżyserowany przez Johna Neumeiera na podstawie powieści Aleksandra Dumasa (syna). Światowej sławy reżyser przedstawia widzom poprzez taniec i muzykę całą skalę namiętności i miłości pomiędzy głównymi bohaterami. Uczniowie byli olśnieni choreografią, bogactwem kostiumów oraz przepiękna muzyką Chopina.

Celem wyjazdu było kształtowanie gustu artystycznego młodzieży, zapoznanie ze sztuką baletu oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na połączenie muzyki klasycznej ze światową literaturą.

Ponadto wyjazd ten był wspaniałą okazją do integracji i dostrzeżenia spraw, które zaniedbujemy w codziennej gonitwie.

Wycieczkę zorganizowała p. D. Wróbel