42Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych świąt w polskiej oświacie – upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej na świecie instytucji, która stworzyła podwaliny nowoczesnego systemu kształcenia. Z tej okazji, 11 października b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. W części oficjalnej głos zabrała p. dyrektor Anna Ciołek, która  złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, Następnie, słowa uznania dla pedagogów wyraził p. Stanisław Romanowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Pan naczelnik zwrócił uwagę na doniosłą rolę nauczycieli i wychowawców w procesie kształtowania młodych charakterów, podkreślając jednocześnie rangę tego zawodu. Z kolei w imieniu społeczności uczniowskiej życzenia do pedagogów skierował Szymon Andrzejewski z kl. 2Ti. W kolejnej części spotkania nastąpiło wręczenie Nagród Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klasy 2Ti (W. Maksymiuk, S. Kwiatkowski)
 i 2Tm (Karyna Bilova), którzy zaprezentowali na szkolnej scenie niezwykłe interpretacje muzycznych przebojów pod kierunkiem p. Tomasza Hordjewicza.

Zdjęcia: Tomasz Gustyn, Bartek Furmańczyk - Koło Fotograficzne KADR.