img 20191023 124536 burst723 października uczniowie klas drugich kształcący się w zawodzie technik logistyk (2Tl, 2Tt i 2Tg) wraz z opiekunami – paniami Katarzyną Fedoruk, Patrycją Mika i Katarzyną Zajdel, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Zakładu Produkcyjnego BAKALLAND w Janowie Podlaskim.

Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na grupy i wyposażeni w fartuchy i czepki ochronne mogli zobaczyć w jaki sposób powstają wyroby firmy BAKALLAND. Nasi uczniowie pod przewodnictwem osób zajmujących kierownicze stanowiska w firmie przeszły przez magazyn surowców, chłodnię,  hale produkcyjne, magazyny materiałów pomocniczych oraz wyrobów gotowych. W bardzo ciekawy i przystępny sposób nasi przewodnicy przedstawili nam proces wytwarzania popularnych batonów BA!, płatków śniadaniowych oraz pakowania bakalii.

Zobaczyliśmy: działanie obracarki do palet, obsługę magazynu przy użyciu wózków widłowych wysokiego składowania, działanie w pełni zautomatyzowanej linii produkującej batony, formowanie paletowych jednostek ładunkowych, kompletowanie zamówień do wysyłki przy wykorzystaniu etykiet logistycznych. Uczniowie dowiedzieli się także o kierunkach dystrybucji zakładu. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wyposażenia oraz nowoczesnych systemów zapewniających wysoką jakość produkcji.

Wycieczkę w Bakallandzie zakończyliśmy słodką degustacją wyrobów firmowych i w doskonałych humorach udaliśmy się na jesienny spacer z przewodnikiem po Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.