Timage6egorocznym priorytetem MEN jest upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji czytelniczych.  W związku z tym 25 października uczniowie klasy 1 hTP pod opieką p. Anny Klebaniuk- Szołonik  udali się do Biblioteki Pedagogicznej. Na miejscu uczestniczyli w prelekcji p. Doroty Bojarczuk- Dziurdy, której tematem była literatura fantastyczna. Szybko okazało się, że literatura tego gatunku ma swoich miłośników wśród naszej młodzieży, którzy chętnie wymieniali takich autorów jak: J.R.R. Tolkien, G.R.R. Martin, A. Sapkowski czy D. Terakowska. Ostatnim punktem spotkania były krótkie warsztaty, podczas których uczniowie wykorzystując potęgę swojej wyobraźni oraz umiejętności manualne wykonali ciekawe postacie- bohaterów literatury fantasy. Wizyta w Bibliotece była dla uczniów cenną lekcją. Młodzi czytelnicy poznali wartość książki i zalety czytania nie tylko literatury fantastycznej.

Zdjęcia: Barbara Maksymiuk