1Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone corocznie 11 listopada, ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę suwerenności w 1918 roku – po 123 latach zaborów.
W uroczystościach związanych z tym najważniejszym dla Polaków świętem państwowym wzięła udział również delegacja naszej szkoły. Celebrowanie 101. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęto eucharystią sprawowaną w intencji ojczyzny w parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali na Plac Wolności, gdzie przedstawiciele władz, służb mundurowych i bialskich instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Niepodległości i pod tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego.  Artystycznym dopełnieniem tej uroczystości był koncert „Z miłości do Niepodległej” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie AWF, Chóru Męskiego Echo Podlasia oraz młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica.

Ponadto uczestnicy obchodów narodowego święta wzięli udział w otwarciu wystawy tematycznej pt.„Tak powstawała Niepodległa” obrazującej wkład Polaków, który doprowadził do odzyskania niepodległości oraz dorobek II Rzeczpospolitej.

Zdjęcia : Wiesław Kamecki - Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Film: Tomasz Bebkiewicz - Telewizja Szkolna EKONOMIK  TV