foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

gody1Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dla wielu trwają od początku grudnia- stworzenie kalendarza adwentowego, pieczenie pierników na choinkę, pierwsze refleksje nad wyborem choinki…

Z tej okazji panie bibliotekarki oraz poloniści zaprosili do naszej szkoły p. Dorotę Bojarczuk- Dziurdę- pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Spotkanie odbyło się 27 listopada, a uczestniczyły w nim klasy: 1dTG, 1iTP oraz 2 Ts. Prelegentka wyjaśniła i poszerzyła naszą wiedzę dotyczącą symboli i tradycji Bożego Narodzenia. Okazało się, że ludowy, przedchrześcijański rodowód wielu zwyczajów sprawia, że w sposobach obchodzenia Bożego Narodzenia mieszają się symbole religijne i pogańskie przesądy. Dodatkowym atutem wykładu było przywołanie wybranych zwyczajów kultywowanych w domu rodzinnym Pani Bojarczuk- Dziurdy. Uczniowie również chętnie wskazywali na różnorodność obrzędów i tradycji, które są im bardzo znane np. 12 potraw wigilijnych, ubieranie choinki czy położenie sianka pod obrusem. Spotkanie odbyło się w ciepłej atmosferze i wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za wygłoszony wykład. Zdjęcia wykonała p. Dorota Mikołajczyk

 

gody1

gody2

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie