foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

2229 listopada na szkolnych korytarzach można było spotkać rodzinę królewską, postacie w tunikach, strażnika oraz skład sędziowski w strojach przypominających togi sędziowskie. Zdumionym wyjaśniamy, że klasa 2 Ts pod opieka p. Anny Klebaniuk- Szołonik przygotowała inscenizacje procesu sądowego, który dotyczył sprawy karnej Antygony- bohaterki tragedii Sofoklesa. Cały przebieg akcji wzorowany był na rzeczywistym przebiegu rozprawy sądowej z udziałem sędziego, prokuratora, obrońcy i świadków. Każdy z uczestników zeznawał to, co widział, to co wie i co uważa za istotne w tej sprawie. Uczniowie wnieśli też własną interpretację granej przez siebie postaci i w ten sposób powstała ciekawa wersja zdarzeń oparta na tragedii Sofoklesa.

Uczniowie wcielając się w różnorodnych bohaterów z wielkim zapałem odegrali swoje role tak, że widz mógł poczuć się tak jak na prawdziwej rozprawie sądowej. Cała rozprawa miała burzliwy przebieg, dzięki pełnym emocji wypowiedziom kolejnych świadków. Po końcowych mowach oskarżyciela i obrońcy przyszedł czas na werdykt. Sąd uznał oskarżoną za winna zarzucanego jej czynu. W uzasadnieniu Sędzia, którym był Filip podkreślił, że miłość w życiu człowieka ma wielką moc, ale w sądzie najważniejsze jest prawo państwowe, a oskarżona dokonała złamania prawa, zatem musi ponieść karę.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR -  Zuzanna Jankowska

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie