foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20191204 1156284 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie z policjantem ,który zaprezentował wykład na temat handlu ludźmi.

Choć do wakacji jeszcze bardzo daleko, już teraz warto rozmawiać o zagrożeniach związanych z wakacyjnymi wyjazdami w poszukiwaniu pracy za  granicą. Decydując się na pracę poza granicami naszego kraju trzeba wiedzieć, że niezależnie od sytuacji, nikt nie ma prawa nas więzić i przetrzymywać lub zmuszać do czegokolwiek. Oferta pracy czy zarobki początkowo wydają się być bardzo atrakcyjne, co przekonuje młodych ludzi. Niekiedy zdarza się, że wakacyjna przygoda przeradza się w koszmar. Policjant zauważył, że wielu takich sytuacji można było uniknąć zachowując zdrowy rozsądek i rozwagę.

Młodzież otrzymała też kilka praktycznych rad jak to, że trzeba upewnić się czy pracodawca istnieje w rzeczywistości, należy sprawdzić ofertę i pośrednika w rejestrze KRAZ, dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty, zaufanym osobom warto zostawić przed wyjazdem kserokopie wszystkich zabieranych dokumentów oraz adres, pod którym zamierzamy przebywać, ustalić częstotliwość telefonowania oraz tzw. „ hasło ratunkowe”.

            Poruszony temat cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co potwierdziła krótka, ale rzeczowa dyskusja. Mamy nadzieję, że profesjonalne przeprowadzenie zajęć przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród młodzieży. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

 Spotkanie zostało zaaranżowane przez p. A. Klebaniuk- Szołonik i W. Kuliczankę.

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie