foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20191209 145027„Poetą jest ten który pisze wiersze
I ten który wierszy nie pisze
Poetą jest ten który zrzuca więzy
  I ten który więzy sobie nakłada
Poetą jest ten który wierzy
T. Różewicz

9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie członków bialskiego klubu literackiego Maksyma. Tego dnia mieliśmy okazję dwukrotnie gościć bialskich poetów. Pierwsza część spotkania odbyła się w auli szkolnej, gdzie młodzież poznała sylwetki bialskich poetów. Maciej Szupiluk- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej jest muzykiem, tekściarzem, poetą oraz prezesem Klubu Literackiego Maksyma. Grzegorz Szupiluk to poliglota, tłumacz, wykładowca języków obcych, a przede wszystkim znany bialski poeta.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dorobkiem literatów, słuchając recytacji w wykonaniu samych autorów. Na koniec tego spotkania literaci wskazywali na olbrzymią wartość książki w życiu człowieka, bo jak mówi znane powiedzenie „ książka to najlepszy przyjaciel człowieka”. Tę część spotkania zorganizowała biblioteka szkolna.

            Natomiast po południu odbyła się druga część spotkania- wieczorek poetycki, na który oprócz braci Szupiluków przybyła również Patrycja Rytel- z wykształcenia nauczyciel biologii, ale także znakomita poetka Maksymy.

Przy blasku świec Maksymowicze pięknie recytowali swoje utwory, dzieląc się przy tym swoimi refleksjami dotyczącymi przeczytanych tekstów.

 Uczennice kl. ITL TP i III TM z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały wybrane przez siebie utwory, co było milą niespodzianką dla przybyłych gości.  Obdarowane zostały  tomikami wierszy. W kameralnej i miłej atmosferze wszyscy uczestnicy spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją, która pozwala choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

Organizatorką tego spotkania była p. Anna Klebaniuk- Szołonik.

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie