foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 20191211 094039W ostatnich latach, w okresie przedświątecznym, często gościmy w naszej szkole przedszkolaków  z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej lub sami wybieramy się do nich, by przybliżyć im tajniki wypieku oraz dekoracji pierników.

 09.12.2019 r. uczennice naszej szkoły z klasy 2m, pod opieką p. Wiolety Kuliczanki i Agnieszki Brodackiej-Hordejuk wybrały się w tym celu do grupy  motylków ( 3-4latki) . Natomiast 11.12.2019r  gościliśmy w naszej szkole  grupę sówek (6-latki),  którzy uczestniczyli w  warsztatach dekorowania świątecznych pierników, prowadzonych przez  Wioletę Kuliczankę  i uczniów z klasy 3m.

Celem spotkań było zapoznanie  przedszkolaków  z ciastem piernikowym, jego składnikami  oraz sposobem  dekorowania świątecznych pierników. Podczas spotkania przedszkolaki   miały okazję poznać zawód cukiernika, dekorując gwiazdki, śnieżynki, choinki i  bombki z piernika, zdobiąc je lukrem ,ozdobami  z masy cukrowej  oraz kolorowymi posypkami i makiem. Podopieczni chętnie wcielili się w rolę cukiernika, a na ciastkach pojawiły się  piękne  motywy Bożonarodzeniowe : różnokolorowe gwiazdki, śnieżynki, serduszka, choinki, bałwanki. Tradycyjnie każde spotkanie zakończyliśmy degustacją wcześniej upieczonych pierniczków.

Musimy przyznać, że dzieciom bardzo spodobała się rola cukiernika i świetnie się w niej odnalazły- świadczyły o tym uśmiechy na twarzach dzieci, ich zaangażowanie w dekorowanie pierników, a także liczne podziękowania od dzieci oraz pracowników przedszkola. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy się podzielić swoją pasją i  doświadczeniem z najmłodszym pokoleniem, wprowadzając je w magiczny świat słodkich dekoracji.

Słowa podziękowania należą się również  p. Annie Przywuskiej , p. Monice Makarewicz i p. Jolancie  Gromelskiej  oraz młodzieży z klas gastronomicznych  za pomoc w przygotowaniu warsztatów

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz