img 20191211 094039W ostatnich latach, w okresie przedświątecznym, często gościmy w naszej szkole przedszkolaków  z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej lub sami wybieramy się do nich, by przybliżyć im tajniki wypieku oraz dekoracji pierników.

 09.12.2019 r. uczennice naszej szkoły z klasy 2m, pod opieką p. Wiolety Kuliczanki i Agnieszki Brodackiej-Hordejuk wybrały się w tym celu do grupy  motylków ( 3-4latki) . Natomiast 11.12.2019r  gościliśmy w naszej szkole  grupę sówek (6-latki),  którzy uczestniczyli w  warsztatach dekorowania świątecznych pierników, prowadzonych przez  Wioletę Kuliczankę  i uczniów z klasy 3m.

Celem spotkań było zapoznanie  przedszkolaków  z ciastem piernikowym, jego składnikami  oraz sposobem  dekorowania świątecznych pierników. Podczas spotkania przedszkolaki   miały okazję poznać zawód cukiernika, dekorując gwiazdki, śnieżynki, choinki i  bombki z piernika, zdobiąc je lukrem ,ozdobami  z masy cukrowej  oraz kolorowymi posypkami i makiem. Podopieczni chętnie wcielili się w rolę cukiernika, a na ciastkach pojawiły się  piękne  motywy Bożonarodzeniowe : różnokolorowe gwiazdki, śnieżynki, serduszka, choinki, bałwanki. Tradycyjnie każde spotkanie zakończyliśmy degustacją wcześniej upieczonych pierniczków.

Musimy przyznać, że dzieciom bardzo spodobała się rola cukiernika i świetnie się w niej odnalazły- świadczyły o tym uśmiechy na twarzach dzieci, ich zaangażowanie w dekorowanie pierników, a także liczne podziękowania od dzieci oraz pracowników przedszkola. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy się podzielić swoją pasją i  doświadczeniem z najmłodszym pokoleniem, wprowadzając je w magiczny świat słodkich dekoracji.

Słowa podziękowania należą się również  p. Annie Przywuskiej , p. Monice Makarewicz i p. Jolancie  Gromelskiej  oraz młodzieży z klas gastronomicznych  za pomoc w przygotowaniu warsztatów