foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

45Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje. To czas, kiedy zdajemy sobie sprawę, że Pan narodził się dla wszystkich w lichej stajence- dla smutnych, opuszczonych, dla każdego z nas. Jest to okres, w którym tradycja łączy się ze współczesnością, w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii.

              Tradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie i jasełka, które miały nas wprowadzić w okres świąteczny. W tym roku zdecydowaliśmy się na Koncert Bożonarodzeniowy,  który  odbył się 19.12.2019r.  Mieliśmy przyjemność gościć na nim dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości: księdza prałata Janusza Onufryjuka- proboszcza parafii bł. Honorata w Białej Podlaskiej i księdza mitrata Andrzeja Pugacewicza- proboszcza parafii św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. Na koncercie pojawiły się zarówno kolędy tradycyjne, jak i współczesne. Wśród nich znalazły się m. in. ,,W żłobie leży”, ,, Wśród nocnej ciszy” , ,, Nie było miejsca dla Ciebie”, ,, Last Christmas ”, „ Mario, czy już wiesz…”, „ Misletoe ”, „ Uciekali ”, „W żłobie leży ”, „ Zaśnieżone miasta”,             „ Dzisiaj w Betlejem”. Mogliśmy też wysłuchać przepięknych wierszy w wykonaniu naszych uczniów, wprowadzających nas w klimat Świąt: ,,W dzień Bożego Narodzenia”, „ Życzenia na Boże Narodzenie”, „ Gwiazdka”, ,, Chleb miłości” ,   „ Magiczne bombki ”, „ Kiedy dziecko się rodzi…”. Wojciech Maksymiuk oraz Kami Czyżak uświetnili koncert przepiękną grą kolęd na akordeonie.  Koncert poprowadziły uczennice klasy 2Tt – Martyna Błaszczyk oraz Dominika Chwedczuk. Scenariusz Koncertu Bożonarodzeniowego przygotowała wyżej wspomniana uczennica – Martyna Błaszczyk. Całość koordynowała p. Agnieszka Brodacka-Hordejuk.

             W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy ,, Bóg się rodzi, moc truchleje ”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te święta i każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle każdemu łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem.

Film: Tomasz  Bebkiewicz, TV EKONOMIK

Zdjęcia Szkolne Koło Fotograficzne KADR- W. Kamecki.

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz