foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

79845654 589432091819888 4469927229798744064 nZ inicjatywy uczennic z klasy II Tm dnia 20.12. 2019 r. wybrałyśmy się do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Białej Podlaskiej. Dziewczęta przygotowały własnoręcznie przez siebie zrobione pierniki i kartki świąteczne dla ponad 80 pacjentów w/w szpitala. Spotkanie z ludźmi starszymi i chorymi było bardzo ważnym doświadczeniem w ich życiu. Dziewczęta tak piszą o tym, co przeżyły tego dnia. Oto kilka wypowiedzi:" Nigdy nie myślałam, że taki mały gest daje ludziom aż tyle szczęścia, pokazaliśmy im, że nie są sami w takich momentach i my też o nich myślimy i wspieramy. Wyjście pokazało nam, że zdrowie jest bezcenne i warto pomagać dla tych pięknych uśmiechów na twarzy tych ludzi" inna osoba, podzieliła się taką refleksją, po spotkaniu: "Starsi ludzie są kimś ważnym w naszym życiu, pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia. Dzięki wiedzy i dojrzałości zdobytej przez swoje życiowe doświadczenia. Wrażliwość na osoby starsze to istotna cecha współczesnego społeczeństwa, dzięki niej będziemy potrafili szanować rozsądek, mądrość osób starszych oraz ich samych. Ważną i cenną rzeczą jaką wyniosłam dzięki temu wydarzeniu jest to, aby szanować, kochać i wspomagać starszych ludzi gdyż oni byli tacy sami jak my, a my będziemy tacy sami jak oni". Kolejna uczestniczka wyjścia, pisze: "Nigdy nie spodziewałabym się tego że starszym osobom tak bardzo potrzebna jest więź z drugą osobą a przede wszystkim z najbliższymi z własnych rodzin. Mogąc patrzeć na to wszystko z perspektywy osoby odwiedzającej to miejsce, tak naprawdę żadne z nas nie zdawały sobie sprawy, jak tak drobny gest od osób w naszym wieku może wywoływać tak wielkie poruszenie u osób chorych. W relacjach z takimi osobami ważne jest to, aby budować z nimi relacje bezpieczeństwa. Była to dla mnie duża lekcja, która pokazała mi, że radość drugiego człowieka potrafi zdziałać wielkie cuda" Inna dziewczyna: "Wyjście do szpitala dziennego bardzo mi się podobało i spotkanie z tymi ludźmi dało dużo do myślenia. Nigdy nie sądziłam, że uśmiech drugiego człowieka ma w sobie taka ogromna moc. Zrozumiałam, że zdrowie jest najważniejsze i trzeba się cieszyć z tego co się ma". Jedna z osób, zwróciła uwagę na osoby tam pracujące:" Wyjście do hospicjum pokazało mi, że zdrowie jest w życiu bardzo ważne a pomoc drugiej osobie jest nieoceniona. Gdyby nie ludzie pracujący w tym miejscu starsze osoby nie poradziłyby sobie same. Nie spodziewałam się tego, że nasz mały gest doprowadzi nie których z tych ludzi do łez". Ostanie świadectwo po spotkaniu z osobami starszymi i chorymi:" Małgorzata Kochajewska - towarzysząca dziewczętom w tym pięknym spotkaniu z człowiekiem.

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz