img 0164Dn. 20.12 b. r. w obecności Dyrektora Szkoły odbyło się rozstrzygnięcie I etapu Konkursu na projekt ogrodu przyszkolnego o charakterze wypoczynku biernego objętego Patronatem Honorowym p. Michała Litwiniuka, Prezydenta Miasta Biała Podlaska. W konkursie wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu z klasy 4 tk : Kacper Chwedaczuk, Zuzanna Jankowska, Zuzanna Michalczuk, Natalia Szołucha oraz Paulina Bańkowska, Gabriela Kołodziejak, Weronika Kondratiuk, Weronika Kulicka, Patrycja Oknińska, Natalia Tarasiuk i Joanna Wyganowska z klasy 3 tk. Głównym celem I etapu konkursu było stworzenie koncepcji  ozdobnej przestrzeni ogrodowej przeznaczonej do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu dla społeczności szkolnej ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej.

Uczestnicy konkursu, pracując indywidualnie bądź w zespołach dwuosobowych pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – p. Joanny Żarkiewicz, opracowali barwne projekty ogrodu przyszkolnego w oparciu o zawarte w regulaminie dane wyjściowe oraz mapę zasadniczą sporządzoną przez uczniów i nauczycieli geodezji. Wszyscy uczestnicy konkursu w I etapie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz talentem, w efekcie czego wybór 5 najlepszych prac stanowił nie lada wyzwanie dla kapituły konkursowej. Ostatecznie zwycięzcami I etapu konkursu, którzy przystąpią do II części zostali: Kacper Chwedaczuk, Zuzanna Jankowska, Zuzanna Michalczuk, Natalia Szołucha, Paulina Bańkowska, Gabriela Kołodziejak oraz Patrycja Oknińska.  Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy wezmą udział w kolejnym etapie zmagań konkursowych. Przypominamy, że  ogród zaprojektowany przez zwycięzcę II etapu zostanie zrealizowany!

Rozstrzygnięcie i podsumowanie II etapu konkursu odbędzie się już w marcu 2020 r. Zatem trzymamy kciuki za uczestników i z niecierpliwością czekamy na efekty dalszych prac.