18W piątek, 7 lutego, odbyła się w naszej szkole konferencja podsumowująca projekt finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowany na zasadach programu Erasmus+, w ramach którego uczniowie mieli szansę odbyć miesięczną praktykę zawodową w Spoleto, we Włoszech.  W stażach uczestniczyło 56 osób, które wyjechały na staże w czerwcu, w październiku i w listopadzie 2019 r. W piątek uczniowie, którzy odbywali staż, opowiadali o pobycie we Włoszech oraz o zaletach programu, który umożliwił im zdobycie dodatkowych doświadczeń i kwalifikacji zawodowych. Podczas spotkania mieliśmy zaszczyt gościć uczniów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych w Białej Podlaskiej oraz ich nauczycieli, a także dyrekcję.

Prezentacja efektów pobytu na stażu została podsumowana quizem, podczas którego zaproszeni goście mieli okazję wygrać upominki związane z projektem. Podsumowano również projekt wymiany uczniów Ekonomika ze szkołą we Włoszech Liceo Banfi z Vimercate. Spotkanie uatrakcyjniały występy młodzieży śpiewającej najbardziej popularne przeboje włoskie.  Na zakończenie spotkania wszyscy mieli okazję degustować przysmaki kuchni włoskiej wykonane przez Warsztaty Szkole Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR