314 lutego klasy Ia TG, Is TG i Ir TG udały się na wycieczkę do Warszawy. Głównymi atrakcjami rekreacyjnego wyjazdu były: Escape Room, Stadion Zimowy Narodowy oraz park trampolin.

 W Escape Room uczestnicy zostali podzieleni na grupy i zamknięci na 60 min. w pomieszczeniu pełnym zagadek. Cel był prosty - wszyscy musieli ze sobą współpracować, aby pokonać przeszkody i wydostać się z pokoju. Escape room to świetna zabawa dla każdego, która sprawdza umiejętność współpracy. Każda z grup została wprowadzona do innego tajemniczego pokoju o nazwach INTERACTIV, OLIMP, SPISEK KARDYNAŁA.

Jak to jest?

 Niby normalny pokój a po chwili jednak zauważacie, że nie jest to zwykły pokój – znajduje się w nim kilka dziwnych, pozornie niepasujących do siebie przedmiotów. Widzicie też ekran komputera, na którym odmierzany jest czas. Z każdą sekundą czujecie, że musicie za wszelką cenę rozgryźć jak wydostać się z pokoju. Rozglądacie się uważniej i odnajdujecie kolejne wskazówki – zagadki, które mogą okazać się pomocne przy planie ucieczki z pokoju. I to wszystko w realnym świecie.

Po wyczerpującym wysiłku umysłowym uczniowie udali się na lodowisko,  na Stadionie Narodowym,  gdzie świetnie bawili się na lodowej tafli. Dla wielu  był to pierwszy kontakt z łyżwami i jazdą na lodzie. Nikogo jednak nie zraził ten fakt, bo każdy mógł spróbować swych sił w jeździe solo i grupowo, figurowo i na sportowo. Zabawa na lodzie dostarczyła wszystkim wiele radości i przypomniała o tym, że mimo niesprzyjającej pogody ciągle mamy zimę.

I wreszcie… zmęczeni ale gotowi na dalsze atrakcje uczestnicy wyjazdu trafili do parku trampolin HANGAR 646.

Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrobieniu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni.

Nad całością wycieczki czuwały: p. Chwedoruk Mariola, p. Gałązka Anna i p. Szot Agnieszka.