foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20200221 09432921 lutego grupa 48 uczniów z klasy 1sTP, 1lTP, 1hTP, 1dTG, 1hTG, 1fTG wraz z opiekunami - p. A. Chazan, p. M. Szudejko i p. B. Zajdel wybrała się na wspólną jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było zgłębianie tajników wiedzy w Centrum Nauki Kopernik oraz niezapomniana zabawa w Parku Trampolin Hangar 646. Uczniowie tego dnia wzięli udział w niecodziennych warsztatach laboratoryjnych z chemii, biologii i fizyki. Podczas zajęć z chemii pod hasłem „pHowa chemia”, młodzież poznała sposoby mierzenia pH i badała pod tym kątem różne popularne produkty. Uczniowie sprawdzali, czym jest pH, czy ma je każda substancja, a także czy istnieje dobre i złe pH. Cel badawczy postawiony na warsztatach fizycznych- „Jak zważyć wirusa?” dotyczył możliwości ważenia ciał fizycznych o bardzo małych masach. Zadaniem uczestników warsztatów było zbadanie właściwości fizycznych różnych substancji, zbudowanie wagi oscylacyjnej z dostępnych elementów, a następnie przeprowadzenie serii pomiarów drgań wagi za pomocą laserowej fotobramki i wczytanie ich do programu komputerowego. Z kolei młodzi biolodzy, w czasie zajęć laboratoryjnych pt. „Reaguj na bodźce”, przeprowadzali doświadczenia wykorzystujące żywe organizmy (tylko w celach naukowych). Ponadto sprawdzali to, jak dżdżownice czy rozwielitki reagują na światło oraz różne substancje (alkohol, sok, wodę), wykonywali preparaty badawcze z eugleny i prowadzili obserwacje pod mikroskopem.

            Po wszystkich zajęciach doświadczalnych młodzież udała się w jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Warszawy czyli Parku Trampolin Hangar 646. Ta, coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej, dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.

            Dzięki tej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że zdobywanie wiedzy  i nowych umiejętności może być doskonałą zabawą.

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie