foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

4„Człowieku! Ucz się matematyki!” - takie oto hasło można było zobaczyć na plakacie w auli Politechniki Lubelskiej, gdzie 28 lutego bieżącego roku odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Konkursu Matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika”, organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską.

To hasło już wcześniej wziął sobie do serca i sukcesywnie realizuje uczeń z klasy 4 Ti, Marek Filipiuk, który wystartował w tegorocznej edycji wspomnianego konkursu. Jego wysiłek i czas poświęcony na przygotowania nie poszły na marne, bo oprócz poszerzenia wiedzy i umiejętności matematycznych, które na pewno przydadzą się na egzaminie maturalnym, osiągnął duży sukces, zostając laureatem konkursu. Wynik tym bardziej godny podziwu, gdyż jest pierwszym uczniem z naszej szkoły, któremu udało się tego dokonać w dziesięcioletniej historii konkursu. A droga do finału wcale nie była łatwa.

Na początku Marek musiał przebrnąć eliminacje szkolne, w których 5 listopada 2019 roku wzięło udział 1230 uczniów szkół technicznych z 6 województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 163 uczestników z 70 szkół. Ten etap odbył się 7 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie, a Międzyszkolna Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem Agnieszki Kałakuckiej, konsultanta wojewódzkiego z matematyki, zakwalifikowała 25 maturzystów z 16 szkół do etapu finałowego. 10 lutego 2020 r. w auli Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki spotkało się 24 finalistów spośród których Finałowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dr inż. Mirosława Malca, kierownika Zakładu Dydaktycznego Katedry Podstaw Techniki, wyłoniła 12 laureatów z 9 szkół. W gronie wyróżnionych laureatów znalazł się oczywiście uczeń naszej szkoły.

            Szanownemu laureatowi jeszcze raz gratuluję i życzę kolejnych sukcesów na dalszych etapach edukacji. Jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów młodszych klas do pójścia w ślady starszego kolegi. Szansa będzie za rok, w kolejnej edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”, ale już dziś warto zacząć od realizacji hasła: „Człowieku! Ucz się matematyki!”

Nauczyciel matematyki - Tomasz Chazan

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie