121015229 364749594574005 5876695752945274041 n2 października 2020 roku w Centrum Charytatywno- Duszpasterskim w Siedlcach odbył etap ustny XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres tematyczny konkursu obejmował: Księgę Liczb oraz 1 List do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami, a także słownikiem pojęć. W 1 Liście do Koryntian występuje najstarszy opis ustanowienia Eucharystii (1 Kor 11,23-26), który powstał ok. 55 roku. Św. Paweł odnosi do Eucharystii sformułowanie „Wieczerza Pańska” (1 Kor 11,20) ukazując jej wielką wartość dla wspólnoty korynckiej przeżywającej wewnętrzne konflikty i kryzysy.

Lektura Księgi Liczb oraz 1 Listu do Koryntian  pomogła pogłębiać w uczestnikach konkursu świadomość i wartość sakramentu Eucharystii oraz budzić pragnienie życia mocą Chleba zstępującego z nieba.

Uczennica naszej szkoły-  Klaudia Sibińska z klasy 3Tg, zajęła w nim I miejsce, zarówno w części pisemnej, która przeprowadzona została 29 września 2020 r. jak i w części ustnej. Klaudia przygotowywała do konkursu się pod opieką p. Agnieszki Brodackiej – Hordejuk.

Konkurs skierowany był do tych uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu znajomości Pisma Świętego. W konkursie wzięło udział około 7 tysięcy uczniów z całego kraju. Konkursem na poziomie szkolnym w naszej diecezji zainteresowanych było 200 uczniów. Do etapu pisemnego zakwalifikowało się około 100. Test wyłonił 7 osób, które dostały się do części ustnej. Na tym etapie ich odpowiedzi oceniane były przez komisję  konkursową, w skład której wchodził ks. Rafał Pietruczuk – przewodniczący oraz pan Kamil Sulej.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.  Teraz przed Klaudią przygotowywania do etapu ogólnopolskiego, który zaplanowano na 12 października ( część pisemna ) oraz 27 października ( część ustna ) w Niepokalanowie.