Konkurs chemiczny Alchemik9 marca 2021 r. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”. W tym roku, ze względu na pandemię, konkurs został przeprowadzony online poprzez platformę edukacyjną Testportal. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z  takimi renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego czy Uniwersytet Warszawski. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu chemii oraz propagowanie nauk ścisłych wśród młodzieży. W XI edycji „Alchemika” Zespół Szkół Zawodowych nr 1w Białej Podlaskiej reprezentowało trzech uczniów. Dwóch z nich uzyskało dyplomy za bardzo dobry wynik: Karol Głowacki z klasy 1pTP i Bartosz Buszczyński – Żuk z klasy 2pTP.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyplomy z Konkursu Chemicznego Alchemik