Warsztaty medialne08 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty medialne, które poprowadzone zostały przez przedstawicieli Zakładu Socjologii PSW w Białej Podlaskiej: Panią Izabelę Jaroszewską, wykładowcę bialskiej uczelni oraz studentki Socjologii - Patrycję Domańską, która jest absolwentką naszej szkoły oraz Katarzynę Jodłowską.

Warsztaty odbyły się pod hasłem: Media społecznościowe: czy jestem świadomym odbiorcą/ twórcą w mediach społecznościowych? Zaproszeni prelegenci zwrócili uwagę na to, że współczesny człowiek korzysta z różnego rodzaju mediów, posługujących się innym językiem komunikacji (tekst, dźwięk, obraz). Każde medium spełnia inne oczekiwania. Następnie uczestnicy spotkania mieli za zadanie zastanowić się, które z podanych mediów umożliwia im aktywny udział w tworzeniu i odbiorze informacji. Pani Izabela zwróciła uwagę na to, że social media - w odróżnieniu od mediów tradycyjnych, wyróżniają się dwustronną komunikacją. Występuje w nich dialog adresata przekazu (np. treści, zdjęcia, filmu) z jego odbiorcą (polubienie, komentarz).

Prelegenci odnieśli się do bardzo szerokiego zakresu serwisów:

- blogi i mikroblogi ( np. Twitter )

- społeczności konwentowe ( np. Wilkipedia, YouTube)

- wirtualne światy społecznościowe (np. Second Life )

- serwisy społecznościowe (np. Facebook, Instagram, Tiktok, LinkedIn).

Pani Izabela zwróciła uwagę na to, by zastanawiać się nad tym, co umieszczamy w mediach społecznościowych. Podkreśliła, aby korzystać z nich w sposób przemyślany i świadomy. Prelekcja była przeplatana dyskusją z uczestnikami warsztatów.

Na zakończenie warsztatów wręczono nagrody osobom, które zostały wyróżnione w zorganizowanym w naszej szkole- 4 i 5 listopada- konkursie medialnym.

I miejsce – Aleksander Gajewski

II miejsce –  Katarzyna Micewicz

III miejsce – Paweł Grunwald

Wyróżnionym osobom dyrektor szkoły- Pan Ireneusz Długołęcki wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe.

Koordynatorkami konkursu były p. Wioleta Kuliczanka oraz p. Agnieszka Brodacka- Hordejuk.