461 września 2022 r. uczniowie Ekonomika rozpoczęli nowy rok szkolny. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia, a po niej, spotkania nauczycieli z uczniami. Podczas inauguracji wprowadzono poczet sztandarowy, a społeczność szkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego. Następnie, podczas swojego przemówienia, Pan Dyrektor Ireneusz Długołęcki pogratulował uczniom klas pierwszych wyboru ZSZ nr 1 oraz zwrócił się z apelem o odpowiedzialność
i szacunek wobec ponadczasowych wartości ważnych dla rozwoju każdego człowieka, a zwłaszcza jednostki stojącej u progu dorosłości. Spotkanie uświetnił występ naszej uczennicy, która przedstawiła autorską interpretację znanego utworu pt. „Monday Morning”.

Po uroczystości uczniowie udali się do wyznaczonych sal, na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi rówieśnikami oraz wychowawcami.
            Cieszymy się, że wypoczęci i pełni zapału po wakacyjnej przerwie możemy z nową energią rozpocząć nowy rok szkolny. Wszystkim życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów edukacyjnych. Pamiętajcie, że „każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe”. Zatem rozwijajcie swoje zdolności, spełniajcie swoje małe i wielkie marzenia, dążąc do wielkich rzeczy!