image0000001 2 mMaraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu było prawo do pokojowych zgromadzeń.

Dnia 8 i 9 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku okazaliśmy wsparcie osobom, które spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyły się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!

Podczas tegorocznego Maratonu pisaliśmy listy  do decydentów 4 krajów: Iranu, Maroko, Hongkongu i Rosji; którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, udało się napisać łącznie 1644 listy.