img 20230228 140753 wynikZa niedługą chwilę uczniowie klas maturalnych naszej szkoły opuszczą jej mury już po raz ostatni, ale zanim to nastąpi, intensywnie zastanawiają się co dalej? Gdzie mogą poszerzać i rozwijać swoją już zdobytą wiedzę i umiejętności z dziedziny architektury krajobrazu ? Uczniowie klasy 4 kTG technikum architektury krajobrazu postanowili zatem poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, wybierając się w dniu 28 lutego do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. To właśnie tutaj na Wydziale Nauk Technicznych, między innymi  nasi uczniowie będą mogli w najbliższej przyszłości podjąć studia pierwszego stopnia  na kierunku Architektura Krajobrazu,

Dzięki uprzejmości Pani Doktor Alicji Baranowskiej nasi uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną w roku akademickim 2023/2024 na Wydziale Nauk Technicznych  Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Poznali między innymi tematykę studiów Architektura Krajobrazu oraz Rolnictwo. Zasiadając w na jednej z Auli uczelni, mogli poczuć się jak przyszli studenci.

Odpowiedzi na nurtujące ich pytania nasi uczniowie otrzymali w trakcie wykładu Pani Doktor Alicji Baranowskiej oraz podczas bardzo miłego poczęstunku, na który zostali zaproszeni.

W trakcie zwiedzania uczelni poznali również jej bazę lokalową i dydaktyczną oraz odwiedzili Biblioteką Akademicką. To tutaj poznawali jej nowoczesną bazę oraz mieli okazję zapoznać się z elektronicznym sposobem wypożyczania książek w tej bibliotece.

Pełni nowych wrażeń i nadziei na najbliższą swoją przyszłość wrócili do swoich domów, marząc o dalszej karierze zawodowej w dziedzinie Architektury Krajobrazu.