2buj8i78 wynik22 maja 2024 roku uczniowie z klasy IV Th wzięli udział w spotkaniu z technikiem kryminalistyki aspirantem sztabowym Grzegorzem Kisielem z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Spotkanie odbyło się w na terenie Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w ramach jubileuszowych XXV Bialskich Dni Książki Dziecięcej

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy technika kryminalistyki. Część teoretyczna przybliżyła uczniom zakres obowiązków i wymagania stawiane przed technikami kryminalistyki, a także pozwoliła na lepsze zrozumienie specyfiki tej profesji. Praktyczna część wykorzystywała specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca na miejscu zdarzenia.

Uczniowie zapoznali się z taktyką oraz wyposażeniem niezbędnym do ujawniania oraz zabezpieczenia śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia. W trakcie zajęć technik zapoznał uczniów z rodzajami śladów kryminalistycznych, sposobem ich zabezpieczania, metodami pakowania, praktycznymi sposobami ujawniania i zabezpieczania śladów różnego rodzaju. Ponadto zaprezentował sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariusza techniki kryminalistycznej.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi. Dla wielu uczniów może to być inspiracja do dalszego zgłębiania tajników pracy w służbach mundurowych.

6t0e4wgn wynik9d6ennvt wyniksdwxr1xa wynik2buj8i78 wynik