2024.05.16  dzie matki z przedszkolakami 25 wynik16 maja w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbyły się warsztaty florystyczne skierowane do pięciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole grupę Żabek.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz uczniowie zawodu technik architektury krajobrazu z klas 3k i 2k przygotowali dla dzieci profesjonalne zajęcia, w ramach których grupa Żabek, wykonała piękne kolorowe koszyczki kwiatowe dla swoich ukochanych mam z okazji ich święta.

W ramach odkrywania nowych zawodów,  dzieci zapoznały się w ten sposób ze specyfiką pracy florysty, a także architekta krajobrazu. Pod czujnym okiem swoich „asystentów” – uczniów klasy 3 k oraz nadzorem nauczycieli przedmiotów zawodowych, Żabki chętnie włączały się do pracy i zabawy. Z zainteresowaniem obserwowały także naszą szkołę oraz narzędzia i sprzęt, jakim posługuje się florysta.

Zajęciom towarzyszyła wesoła i ożywiona atmosfera, której wtórował śpiew wiosennych ptaków i uśmiechnięte buzie dzieci. Na zakończenie wspólnej przygody i w nagrodę za aktywny udział w warsztatach, Żabki otrzymały pamiątkowe kartki z życzeniami od swoich asystentów oraz słodki poczęstunek.

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z najmłodszymi naszym doświadczeniem, a także pokazać, że nasza praca jest przyjemna i przynosi piękne efekty.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych z dziedziny architektury krajobrazu: Joanna Żarkiewicz, Jolanta Jeleń, Marta Osiej.

Za współpracę serdecznie dziękujemy nauczycielowi języka polskiego, Pani Marcie Pawłowskiej oraz opiekunkom Żabek z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej.