4W dniu 7.05.2024 r. klasa 4 d pod opieką p. Agnieszki Sęczyk i p. Aleksandry Kozak-Kowalewskiej uczestniczyła w policyjnej akcji podnoszenia świadomości na temat handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystania seksualnego. Projekt ten został zainicjowany w Polsce przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną.

Uczniowie w specjalnie przygotowanym escaperoom umieszczonym w naczepie Escapetrucka rozwiązywali zagadki, łamigłówki i zadania ucząc się przy tym problematyki związanej z handlem ludźmi oraz  przeciwdziałania tego typu zagrożeniom.

Podczas akcji zostały również przygotowane stanowiska promocyjne, m.in.: Policji, Straży Granicznej, Powiatowego Urzędu Pracy. W trakcie eventu uczniowie mogli uzyskać niezbędne informacje o zasadach doboru do służby w Policji i poszczególnych etapach rekrutacji. Chętni mogli obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby.