p1480766 poprawione szum wynikW związku z zainteresowaniem naszych uczniów od II semestru rozpoczęliśmy cykl zajęć z zakresu e – sportu. Dzięki współpracy  opiekuna grupy pani Agnieszki Dziewulak z zaprzyjaźnioną uczelnią AWF, przychylności jej pracowników oraz studentów, uświadamiamy uczniom, że spędzanie czasu przed komputerem wyłącznie na grach sportowych może być wstępem do nabycia kompleksowych kompetencji w późniejszej pracy w branży sportów elektronicznych. Jednocześnie przekazujemy wiedzę , że takie spędzanie czasu przynosi również wiele innych korzyści.

Podsumowaniem tych działań był I wewnątrzszkolny turniej gier e – sportowych, zorganizowany przez naszych uczniów kierowanych przez specjalistów. Zuzia Demczuk, Maja Madera, Sebastian Demczuk i Paweł Litwiniuk pod czujnym okiem studentów kierunku e-sport zorganizowali wspólne wydarzenie.

15 maja w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, a konkretnie w Domu Studenta „AGAT”, gdzie mieszczą się obiekty  w których szkoli się przyszła kadra sportów elektronicznych 8 drużyn stoczyło walkę o PUCHAR w CSGO i LEAGUE OF LEGEND.

Zwycięskie drużyny: ŻUKI KRZYŚKA oraz BOJLERPEEK otrzymały od pana dyrektora Ireneusza Długołęckiego puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki. Podsumowanie turnieju odbyło się oczywiście w obiektach AWF.

Za pomoc w zorganizowaniu turnieju serdecznie dziękujemy panu dr Tomaszowi Sacewiczowi oraz studentom.

Dziękujemy również sponsorom.

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze zajęcia

Do zobaczenia na następnym wydarzeniu!