5a5ec7be 3818 4c54 b379 0553618d17aa wynikW poprzednim tygodniu zakończyliśmy realizację i podsumowaliśmy program edukacyjno – profilaktyczny skierowany do wszystkich dziewcząt naszej szkoły.

Program ten zakłada wszechstronny rozwój uczestniczek na edukację dotyczącą ważnych zagadnień związanych z dorastaniem w różnych obszarach, wkraczanie  w dorosłość fizjologiczną i społeczną oraz promocję zdrowego stylu życia.

Wszystkie działania miały miejsce w atmosferze akceptacji, wsparcia  i otwartości, co jest kluczowe dla młodych dziewcząt w tym przedziale wiekowym.

Program był realizowany przy współpracy Zakładu Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu przy Bialskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Formy realizacji obejmowały prelekcje i indywidualne konsultacje  z wykwalifikowanym personelem medycznym oraz warsztaty między innymi  z obszaru samobadania piersi.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem, dziewczęta mają wiedzę, ale mają też braki i oczekują merytorycznej wiedzy. Informacja zwrotna była bardzo pozytywna ze strony bezpośrednich odbiorców jak i rodziców.

Kolejna edycja w przyszłym roku, poszerzona o dodatkowe treści.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani dr Iwony Gładysz – kierownik Zakładu Położnictwa, jej współpracownic oraz studentów, a także nauczycieli, którzy realizowali program i uczestniczyli w zajęciach  z dziewczętami okazując im empatię: p. Anna Choromańska, p. Agnieszka Dziewulak, p. Małgorzata Kochajewska, p. Dorota Nogal, p. Małgorzata Przywuska.