dscf6373Zakończyliśmy II Szkolne Prezentacje Tańca „Taneczny Deptak”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Rozdepcz złość, wytańcz radość”. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać uczennice i uczniów naszej szkoły  w tanecznych układach wykonanych do znanych teledysków. Występom towarzyszyła pasja, emocje i ekspresja.

Publiczność przyjęła występy  z entuzjazmem wynagradzając wykonawców gromkimi brawami. Zespoły rywalizowały nie tylko ze sobą, ale też z własnymi słabościami, przełamując tremę i ograniczenia fizyczne. Tym samym podkreślono istotę tańca jako przygody, walki z własnymi obawami i strachem, która wyzwala pozytywną energię zarówno u wykonawców, jak i widzów.

W tegorocznym deptaku gościliśmy zespół taneczny „Domino” działający przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, prowadzonym przez Violettę Jaroszek oraz grupę wokalną „Immunitet”, która zaprezentowała własny utwór „Szara rzeczywistość”.

Konkurs swoim występem uświetniła grupa nauczycielek przebranych za śnieżynki, które zaprezentowały taniec mikołajkowy. Taniec został odebrany przez publiczność z zachwytem. Śnieżynki wystąpiły w składzie: p. Jola Litwiniuk (pedagog), p. Violetta Jaroszek (wychowanie fizyczne), p. Anna Ciołek (język polski), p. Katarzyna Kossowska (język angielski), p. Barbara Kowaluk (przedmioty gastronomiczne), p. Ewa Romaniuk (język francuski), p. Aleksandra Kałuża (język niemiecki), p. Marta Sawtyruk ( język polski).

W tym roku trzecie miejsce wywalczyła grupa taneczna z klasy II Th. Drugie miejsce otrzymały przedstawicielki klasy I Ts. Zwycięzcami okazały się dziewczęta z klasy II Te, które w ubiegłym roku również wywalczyły I miejsce. Grupy taneczne, które stanęły na podium, otrzymały nagrody w postaci talonów na zakup produktów  w drogerii „Natura”. Pozostali wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nagrody wręczył pan dyrektor Ireneusz Długołęcki, któremu asystowali: tajemnicza „Królowa Doda” i przewodniczący komisji pan Mirosław Sobczak. Nagrody zostały ufundowane przez Prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej oraz Radę Rodziców naszej szkoły i drogerię „Natura”.

Nad oprawą artystyczną konkursu czuwała p. Violetta Jaroszek, organizacją formalną – p. J. Litwiniuk, natomiast oprawą techniczną zajęli się panowie M. Aleksandrowicz i M. Kwiecień. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, obsłudze technicznej za nagłośnienie i efekty wizualne a publiczności za wspaniały doping grup tanecznych i znakomitą atmosferę, jaką stworzyli na auli naszej szkoły.

Z tej wspaniałej imprezy zachowały się interesujące filmiki oraz galeria zdjęć.

Obszerną relację filmową znajdziemy pod linkiem:

Miejsce I

Miejsce II