szachy 2015r

ZAPRASZAM WSZYSTKIE CHĘTNE OSOBY PASJONUJĄCE SIĘ GRĄ W SZACHY
DO
 V BIALSKIEJ LIGI SZACHOWEJ.

Osoby chcące uczestniczyć w lidze proszę o zgłoszenia do p. Michała Aleksandrowicza lub p. Mirosława Sobczaka
ZEBRANIE ORGANIZACYJNE PRZED TURNIEJEM
 CZWARTEK 09 IV 2015 DŁUGA PRZERWA 10.35 SALA GIMNASTYCZNA ZSZ nr1

Regulamin ligi szachowej przedstawiono w "czytaj więcej".

V BIALSKA LIGA SZACHOWA

I. Organizatorzy:
- Starosta Bialski Tadeusz Łazowski,
- Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk,
- Prezes ULKS „Niwka" Łomazy Marek Uścinski,
- Przewodniczący SZS w Białej Podlaskiej Stanisław Polaczuk,
- Dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Anna Leszczyńska,
- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Terespol Anna Pietrasik,
- Prezes MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski Tadeusz Węgrzyniak,
- Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach Andrzej Wiński.
II. Cel turnieju:
Popularyzacja gry w szachy.
Umożliwienie prowadzenia rywalizacji sportowej wśród młodzieży szkolnej w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
III. Termin:
Liga zostanie przeprowadzona w cyklu 4 turniejów rozegranych w terminach:
1. 31 stycznia 2015 r.- Biała Podlaska,
2. 21 lutego 2015 r. - Łomazy,
3. 21 marzec 2015 r. - Międzyrzec Podlaski, TO JEST NAJBLIŻSZY TERMIN !!! ZBIÓRKA PARKING SZKOLNY
4. kwiecień 2015 r. - Terespol.
IV. Miejsce:
Turniej nr 1 - sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41;
Turniej nr 2 - Świetlica Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach, ul. Małobrzeska 13;
Turniej nr 3 - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Leśna 3; !!!
Turniej nr 4 - Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, ul. Sienkiewicza 27;
Wszystkie turnieje rozpoczynają się o godz. 10.
V. System rozgrywek i tempo gry:
Każdy turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na rozegranie partii przez zawodnika.
VI. Warunki uczestnictwa:
W turnieju mają prawo uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjanych z Powiatu Bialskiego i powiatów sąsiednich.
VII. Grupy rozgrywkowe:
Grupa młodsza - dzieci i młodzież ze szkół podstawowych powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich, z podziałem na dziewczęta i chłopców; Grupa średnia - młodzież ze szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Grupa najstarsza - młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich, z podziałem na dziewczęta i chłopców.
VIII. Uwagi:
Sprzęt sportowy podczas zawodów zabezpiecza organizator. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt lub delegujących szkół. Interpretacja regulaminu pozostaje w gestii organizatorów, zaś decyzje sędziego są ostateczne. Obowiązują przepisy kodeksu szachowego. Uczestniczący w każdym turnieju zostaną sklasyfikowani według tabeli punktowej będącej załącznikiem do niniejszego regulaminu.
IX. Nagrody:
1. Trzej najlepsi zawodnicy w kategorii dziewcząt i chłopców w każdym z turniejów otrzymują pamiątkowe dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe.
2. Trzej zwycięzcy klasyfikacji końcowej, ustalonej na podstawie wyników z wszystkich turniejów, otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmuje p. Michał Aleksandrowicz i p. Mirosłąw Sobczak nauczyciel wychowania fizycznego