3 września b. r. podczas Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2018/2019, miało miejsce uroczyste odsłonięcie nowej tablicy na budynku Urzędu Miasta. Przedstawiono na niej Pięć Prawd Polaków spod Znaku Rodła – historyczny wyznacznik wartości, uchwalony przez mniejszość polską w Niemczech na rok przed wybuchem II wojny światowej. Po uroczystym odsłonięciu, pan prezydent Dariusz Stefaniuk wręczył symboliczne tablice z prawdami Polaków dyrektorom bialskich szkół. Jedna z nich pojawi się w naszej szkole - będzie ona przypominała o uniwersalnych i potrzebnych dla wszystkich Polaków wartościach wpisanych w katechizm każdego patrioty.

W związku z przypadającą w tym roku, 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w historii, delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających ofiary publicznych egzekucji. Po mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny w kościele św. Anny, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali pod Miejsce Straceń na placu Wolności. Tam, po podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu, delegacje szkół i instytucji państwowych, w hołdzie pamięci złożyli kwiaty i zapalili znicze. Bialskie uroczystości dopełniła część artystyczna w wykonaniu młodzieży Bialskiego Centrum Kultury.

OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

3 maja pan dyrektor Ireneusz Długołęcki, Poczet Sztandarowy ZSZ nr 1 oraz delegacja młodzieży , pod opieką p. Agnieszki Dziewulak uczestniczyła w OBCHODACH 227 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy św. w kościele św. Antoniego, a następnie w uroczystościach pod tablicą upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

1 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Obchody tego ważnego wydarzenia rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej za ojczyznę odprawionej w parafii św. Anny, po czym przeniosły się na Miejsce Straceń na Placu Wolności.