EKONOMIK ZAPRASZA!!! Zapoznaj się z naszą ofertą!

• Kierunki 2019
  • fryzjer
  • programista
  • rachmistrz

dsc 7554W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuowała kilkuletnią już współpracę
z międzynarodową organizacją zrzeszającą studentów AIESEC. W ramach tej współpracy szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Enter Your Future”, którego celem jest umożliwienie młodym ludziom rozwoju wiedzy na temat przedsiębiorczości, globalnej edukacji, edukacji rozwojowej, praw człowieka, globalizacji, komunikacji oraz wrażliwości kulturowej.

W ramach tego projektu, w dniach od 17 do 21 marca po raz kolejny gościliśmy studentów AIESEC’u w naszej szkole. Tym razem mieliśmy przyjemność poznać Asmaa, studentkę z Egiptu oraz Tegę z Gruzji. Nasi zagraniczni goście prowadzili warsztaty w języku angielskim dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Każda klasa spędziła dwie godziny, podróżując po Egipcie i Gruzji.

Warsztaty miały formę prezentacji multimedialnych oraz wykładów w trakcie których uczniowie naszej szkoły mogli zadawać pytania i prowadzić rozmowy z prowadzącymi. Warsztaty prowadzone przez wolontariuszy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów, którzy otrzymali niepowtarzalną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce. Mogli oni również zapoznać się z prawdziwym obrazem krajów naszych gości i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych zakątków świata.

Lekcje dotyczyły różnorakich aspektów kultury, m.in. położenia geograficznego, historii, religii, społeczeństwa, kuchni, atrakcji turystycznych, mentalności, muzyki czy rozrywki. Praktykanci organizowali również quizy i gry, dzięki czemu prowadzone przez nich zajęcia były interaktywne i uczniowie mogli brać w nich aktywny udział. Uczniowie mogli nawet nauczyć się kilku słów w danym języku, jak również pisać własne imiona po arabsku i gruzińsku.

Odwiedzając Białą Podlaskę, praktykanci zobaczyli Park Radziwiłłów, stadninę koni w Janowie Podlaskim oraz Zaborek. Popołudnia nasi goście spędzali z uczniami naszej szkoły spacerując po mieście, delektując się kuchnią polską oraz chodząc na integracyjne imprezy z uczniamiJ. Największe wrażenie zrobili na nich ludzie. Zarówno Tega jak i Asmaa podkreślali gościnność i życzliwość z jaką spotkały się w Białej Podlaskiej. Była to niezapomniana wizyta nie tylko dla nas, ale również i dla nich.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji projektu należą się Darii Tymoszuk z klasy 2Ta i jej rodzinie za goszczenie Asmaa w domu przez cały tydzień oraz pani Iwonie Gładysz uczącej języka angielskiego za przyjęcie Tegi.

Relacja: Ewa Romaniuk i Iwona Kalenik

na rok szkolny 2024/2025