EKONOMIK ZAPRASZA!!! Zapoznaj się z naszą ofertą!

• Kierunki 2019
  • fryzjer
  • programista
  • rachmistrz

img 087812 grudnia troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w II etapie (okręgowym) Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach zorganizowanym przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod patronatem medialnym Radia Lublin, Radia ER nasze miasto, TVP Lublin, redakcji Gościa Niedzielnego i Kuriera Lubelskiego.

I Etap rywalizacji polegał na napisaniu pracy w dowolnym gatunku dziennikarskim na jeden z wybranych tematów. I tak Dagmara Celińska napisała esej na temat Dziennikarz – zawód czy powołanie, z kolei Monika Kalużna w swojej filozoficznej rozprawie próbowała odpowiedzieć na nurtujące pytanie wielu, nie tylko młodych odbiorców - Media łączą czy dzielą pokolenia?, natomiast Karol Nawa opisał obraz swojego pokolenia w mediach społecznościowych. Wszystkie prace naszych uczniów spotkały się z uznaniem Jury, co zaprocentowało przejściem do kolejnego etapu, a dodatkowo esej Karola został wyróżniony spośród wszystkich nadesłanych prac.

II etap konkursu polegał na napisaniu testu z wiedzy o mediach w oparciu o zaproponowaną przez Komisję literaturę. Zmagania konkursowe były połączone z warsztatami medialnymi, zwiedzaniem lubelskiej telewizji i Kul-u. Wycieczka była ciekawym doświadczeniem w zgłębianiu tajników dziennikarstwa i pracy w szeroko pojętych mediach.

na rok szkolny 2024/2025

oferta logo