EKONOMIK ZAPRASZA!!! Zapoznaj się z naszą ofertą!

• Kierunki 2019
  • fryzjer
  • programista
  • rachmistrz

43„ Jaki będzie po nas ślad,

co zostanie, a co zginie.

Tysiąc zalet, milion wad,

Biały ekran w pustym kinie.”

Jacek Janczarski

Piątek 24 kwietnia dla uczniów klas maturalnych naszej szkoły był szczególnym dniem. Wszyscy elegancko ubrani i z uśmiechem na twarzy rozświetlali szkolną aulę swoją obecnością. Wraz z zaproszonymi gośćmi: p. Michałem Litwiniukiem - wiceprezydentem miasta Biała Podlaska, p. Andrzejem Mironiukiem - kierownikiem oddziału zamiejscowego w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Henrykiem Grodeckim - naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, p. Elżbietą Pietruczuk - Sawicką, dyrekcją, gronem pedagogicznym i kolegami z klas młodszych zebrali się po raz ostatni przed matura i egzaminem zawodowym.

Skupione twarze uczniów oczekujące na początek uroczystości podszyte były jednak cieniem niepewności związanym z końcem tego etapu edukacji. Spotkanie to było ostatnią okazja do podsumowania pracy wciągu minionych lat nauki w szkole, do refleksji i zadumy nad kończącym i rozpoczynającym się etapem życia. Dyrektor szkoły p. Ireneusz Długołęcki przedstawił szczególne osiągnięcia uczniów i podziękował wszystkim wychowawcom za trud i serce włożone w pracę z młodzieżą.

Wśród tegorocznych absolwentów są uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, czyli średnie powyżej 4,75 i świadectwa z wyróżnieniem, a oto i oni:

Klaudia Gregor (4 Ta) -  4,79,

Małgorzata Lange (4Ta) - 4,79,

Przemysław Firsiuk (4 Tl) - 4,79

Magdalena Sawicka (4 Td) - 4,70,

Mateusz Jakoniuk (4 Ti  )- 4, 63

Monika Kusznieruk (4 Te)- 4,50.

Następnie nagrody otrzymali uczniowie, którzy nie opuścili żadnego dnia nauki w naszej szkole, a do nich zaliczają się:

Justyna Skwierczyńska (4 Ta),

Łukasz Brzezicki (4 Ti)

Magdalena Kukawska (4 Tk).

Wśród uczniów klas czwartych są także olimpijczycy i finaliści konkursów: Dominik Baczkura (4 Ta), Monika Varda (4 Ta) oraz Dominika Sławińska (4 Tc).

Sukcesy w naszej szkole to nie tylko konkursy przedmiotowe. Nasi uczniowie świetnie sprawdzają się w dziedzinach sportowych. Liczymy po cichu na to, że wśród naszych tegorocznych absolwentów mamy przyszłych mistrzów olimpijskich. Dyrektor - p. Ireneusz Długołęcki wraz z p.  Mirosławem Sobczakiem - nauczycielem wychowania fizycznego wręczyli nagrody za szczególne osiągnięcia naszym sportowcom. Oto ich nazwiska: Łukasz Peszuk (4 Te), Dawid Tarasiuk (4 Ti), Bartosz Mularczyk (4 Td), Tomasz Kaliszuk (4 Tl), Bartosz Kaliszuk  (4 Tl), Robert Kulicki (4 Td), Jakub Magiera (4 Tc), Maciej Ułanowski (4 Td) i Adrian Hołownia (4 Td).

Wielu dzisiejszych absolwentów pracowało na rzecz szkoły. Za pracę w Samorządzie Uczniowskim nagrody otrzymali: Agata Reszko (4 Tl), Dominika Sławińska (4 Tc), Piotr Żuk (4 Tc), Dawid Tarasiuk ( 4Ti) oraz Konrad Barzyński (4 Th).

Wszystkim abiturientom życzymy: pomyślności na egzaminach maturalnych i zawodowych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów.

Fotorelacja: Wiesław Kamecki

na rok szkolny 2024/2025