EKONOMIK ZAPRASZA!!! Zapoznaj się z naszą ofertą!

• Kierunki 2019
  • fryzjer
  • programista
  • rachmistrz

W dniu 20 maja 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji regionalnych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, organizowanej  przez Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w Lublinie. W uroczystości uczestniczyli m. in.: przedstawiciele Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, dyrektorzy szkół, nauczyciele, laureaci eliminacji regionalnych Olimpiady oraz przedstawiciele instytucji i przedsiębiorców sponsorujących nagrody dla najlepszych uczniów. Uczniowie startujący w Bloku A „Innowacje Techniczne” zgodnie z regulaminem zobowiązani byli do przygotowania prac opisujących zaprojektowany przez nich pomysł techniczny, ekologiczny, usprawnienie softwarowo-techniczne lub pomoc dydaktyczną.

W tym roku nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca, tytuł laureata w dwóch kategoriach:

•          Pomysł techniczny – ”Nakładka na urządzenie elektroniczne dla osoby niewidomej z wykorzystaniem mikrokontrolerów  umiejscowionych  w płytce wykonanej z grafenu”,  autor  Paulina Łobejko, uczennica klasy 2 Ti,
  •          Pomysł ekologiczny – ” Zmniejszenie szkodliwości  spalin w starszych silnikach wysokoprężnych”, autor Adrian Lewkowicz, uczeń klasy 2 Ti.

Nagrodą główną za szczególne walory związane  z możliwością zastosowania projektu w praktyce, nagrodzony został  Adrian Lewkowicz. Za swój autorski projekt umożliwiający oczyszczanie spalin z szkodliwych substancji i wyłapywanie cząsteczek sadzy w starszych samochodach osobowych z silnikiem wysokoprężnym, odebrał skuter, nagrodę  ufundowały firmy ze Wschodniego Klastra Obróbki  Metali.

Nauczyciel, mgr inż. Sławomir Czubaj, pod kierunkiem którego zostały wykonane wszystkie nagrodzone prace, od 2008 roku przez kolejne lata przygotowuje uczniów  do Olimpiady, zachęcając uczestników do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

Zdobyty skuter jest drugim w naszej szkole, pierwszym został nagrodzony uczeń klasy 3Tf  Kamil Łaski w 2013 roku, za pracę w kategorii pomysł techniczny "Lewitron"  Model i sterowanie lewitacji magnetycznej.

Laureatom Olimpiady na poziomie regionalnym gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Radio lublin: Najzdolniejsi młodzi wynalazcy nagrodzeni

na rok szkolny 2024/2025

oferta logo