EKONOMIK ZAPRASZA!!! Zapoznaj się z naszą ofertą!

• Kierunki 2019
  • fryzjer
  • programista
  • rachmistrz

Czy jesteś HIPSTEREM ???

„ Hipster (także hepster, łac. Hipsterus sophisticatus) – odmiana człowieka. Jego cechy charakterystyczne są tak wyrafinowane, że nikt właściwie nie jest pewien, jak wyglądają. Za punkt honoru postawił sobie oryginalność. Tak oryginalny, że w skali oryginalności od 1 do 10 jest siedemnastką, a jego odbicie w lustrze chciałoby wyglądać tak jak on…..”  Nonsensopedia. Polska encyklopedia humoru.

Dnia 13 kwietnia, w ramach zajęć z historii i społeczeństwa klasa 4 Ta wzięła udział w warsztatach organizowanych przez  bialskie Multicentrum, których tematyką  było zjawisko HIPSTERSTWA.

Podczas spotkania uczestnicy uzyskali odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

• jakie korzenie ma zjawisko hipsteromanii;
  • co tak naprawdę znaczy słowo hipster;
  • czy hipsterstwo to subkultura;
  • po czym poznać prawdziwego hipstera;
  • gdzie bywa, co jada, o czym rozmawia każdy hipster i bez czego żyć nie potrafi;

W trakcie zajęć można było również  sprawdzić czy jest się HIPSTEREM lub czy ma się  zadatki na HIPSTERA wykonując specjalnie przygotowany test.

„ HIPSTER żyje wyłącznie w miastach, gdzie indziej zginą z braku ekologicznej żywności i ciuchów z second-handu… nigdy nie skaleczył się komercją i brzydzi się tobą. Najwyższy poziom hipsterskiego wtajemniczenia stanowi natomiast całkowite wyzbycie się swojej osobowości i stanie się przeciwieństwem każdego dookoła… Jedna z niewielu osób mających zdrowy wzrok, ale jednak noszących tak wielkie okulary, że garbi się mimo woli… Obowiązkowo kwadratowa, materiałowa torba… z kubkiem kawy ze Sturbucksa… Życiowym celem hipstera jest polubienie czegoś zanim stało się popularne (nie wypada lubić czegoś co jest popularne, ale zawsze można przestać coś lubić, bo stało się popularne…).” Nonsensopedia. Polska encyklopedia humoru.

na rok szkolny 2024/2025

e edukacja l