EKONOMIK ZAPRASZA!!! Zapoznaj się z naszą ofertą!

• Kierunki 2019
  • fryzjer
  • programista
  • rachmistrz

owiur422 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół  Rolniczych w Kijanach odbyły się okręgowe eliminacje XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do eliminacji konkursowych przystąpili uczniowie z rożnych szkół z województwa lubelskiego i podkarpackiego.  Ten etap rywalizacji obejmował 6 bloków tematycznych. Naszą szkołę reprezentowały  4 uczennice w następujących zakresach tematycznych:

Natalia Myć (kl. 3k) i Anna Bancarzewska (kl. 4k) reprezentowały blok Architektura Krajobrazu, Magdalena Jaroszuk (kl. 2e) – blok Gastronomia, Martyna Saczuk (kl. 3d) – blok Technologia żywności.

Olimpiada składała się z etapu teoretycznego obejmującego 60 pytań tematycznych i etapu praktycznego, który opierał się na 3 zadaniach do wykonania.  Zmagania uczestników przebiegały w przyjaznej atmosferze i opierały się na zdrowym duchu rywalizacji. Po kilku  godzinach wytężonej pracy do finału przeszła nasza uczennica Martyna Saczuk,  zajmując 3 miejsce . Pozostałym uczestniczkom z naszej szkoły, mimo starań nie udało się przejść do następnego etapu.

Do Olimpiady uczennica była przygotowywana przez opiekuna konkursu,  p. Wioletę Kuliczankę oraz nauczycieli uczących przedmiotów gastronomicznych – p. Grażynę Hromiuk, p. Jolantę Gromelską i p.  Agnieszkę Kotiuk.

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom konkursu i nauczycielom, którzy przygotowali uczennice do olimpiady. Trzymamy kciuki za Martynę na eliminacjach finałowych, które odbędą się 3-4 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół  Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance w województwie wielkopolskim.

na rok szkolny 2024/2025

e edukacja l