Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu w szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej p. Przemysławem Kurkowskim. Uczniowie z klas: 1 Ta, 1 Tb, 1 Th, 1 Tk, 1 Tl, 1 Ts, 2 Tk i 3 Ts obejrzeli prezentację multimedialną na temat chorób będących wynikiem palenia papierosów.

Pan Kurkowski zwrócił też uwagę na zjawisko biernego palenia, którego uczestnikami są najczęściej dzieci palących rodziców. Wśród zagadnień poruszonych podczas prelekcji znalazł się niepokojący problem palenia przez kobiety w ciąży, które narażają swoje dzieci na śmierć lub ciężkie choroby. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się również, że w myśl nowych przepisów zakaz palenia w miejscach publicznych dotyczy również papierosów elektronicznych. Prelegent poinformował ich też o pierwszych wynikach badań na temat szkodliwości e-papierosów.

Na koniec spotkania uczniowie mogli za pomocą specjalnego miernika zbadać sobie poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

W drugiej części programu przeciwdziałania nikotynizmowi uczennice z klas: 1 Td,  1 Tf, 2 Th, 2 Tm, 3 Td, 3 Ts i 3 Tk pod kierunkiem p. Violetty Jaroszek promowały zdrowy styl życia.  Skakały przez linę i kręciły hula-hop na podwórku szkolnym zachęcając tym młodzież do wspólnej zabawy.

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom (w tym chłopakom obsługującym sprzęt nagłaśniający w auli i na podwórku szkolnym) bardzo dziękujemy!!!