
Podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół w Białej Podlaskiej w roku szkolnym 2013/14. Wyróżnieni odbierali statuetki z rąk Andrzeja Czapskiego – Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Waldemara Godlewskiego – Wiceprezydenta Miasta Biała Podlaska, Ewy Majewskiej – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Biała Podlaska. Gospodarzem uroczystości wręczenia nagród była Szkoła Podstawowa nr 3. Nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając 500 punktów.
28 października w auli szkolnej odbyła się wystawa edukacyjna pod nazwą „Smaki i zapachy jesieni”. Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania w połączeniu z aktywnym sposobem spędzania jesiennego czasu. Dodatkową atrakcją wystawy był pokaz jesiennych dekoracji.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuowała kilkuletnią już współpracę
z międzynarodową organizacją zrzeszającą studentów AIESEC. W ramach tej współpracy szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Enter Your Future”, którego celem jest umożliwienie młodym ludziom rozwoju wiedzy na temat przedsiębiorczości, globalnej edukacji, edukacji rozwojowej, praw człowieka, globalizacji, komunikacji oraz wrażliwości kulturowej.
Jestem absolwentką Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Bardzo miło wspominam lekcje języka rosyjskiego pod przywództwem Pani Danny Wróbel, której pragnę serdecznie podziękować za włożony trud i poświecony czas na pomoc w szlifowaniu tegoż języka.

W czasie jego trwania odbyły się:
„ Przynależność do poezji jest nieświadomym wejściem do świątyni silentium… nawet nie wiemy kiedy się kończy ta wędrówka i kiedy zaczyna… Poezja jest wiecznym wędrowaniem człowieka.”
Ireneusz Wagner
Wtorek, 21 października to pierwszy dzień XXX Podlaskich Spotkań Literackich.
13 października obchodzony był w naszej szkole jeden z ważniejszych dni w roku szkolnym- Święto Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, między innymi Pan Prezydent- Andrzej Czapski. Młodzież, pod kierunkiem pani Doroty Rogalskiej i Ewy Romaniuk, przygotowała program artystyczno-muzyczny.
Dnia 21 października klasa 1Tl w ramach wycieczki przedmiotowej odwiedziła Muzeum Południowego Podlasia. Uczniowie podczas warsztatów prowadzonych przez pan Zdzisława Kozłowskiego mogli zapoznać się z historią polskiej myśli motoryzacyjnej XX wieku oraz obejrzeć wystawę motocykli wyprodukowanych przez polskie fabryki w minionym wieku.
Dnia 10. października gościliśmy w naszej szkole Panią Katarzynę Żurawską, lektorkę języka niemieckiego z Ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego „Deutsch-Wagen-Tour“.
Strona 193 z 225