20240930 161216 wynikW dniach od 30 września do 1 października, 18 - osobowa grupa uczniów z klasy 2Ti wraz z wychowawczynią p. Edytą Giedzińską i opiekunką p. Iwoną Maj pojechała na biwak    do Serpelic -  malowniczo położonej miejscowości  nad rzeką Bug . Miejscowość znana jest z wyjątkowo korzystnego mikroklimatu, ciszy, nieskażonej przyrody, które stwarzają bardzo dogodne i atrakcyjne warunki do wypoczynku.

Jednakże nie tylko relaks był głównym punktem programu.

Podczas tego krótkiego pobytu chłopcy z klasy 2Ti odbyli kurs przetrwania zorganizowany przez Szkołę Przetrwania SERWAL  p. Sławomira Gaca. Uczniowie nabyli umiejętności związane z  głównymi zasadami survivalu takimi jak:

-budowa ogniska, rodzaje paliw, rozpalanie i podtrzymanie, gaszenie, różne ogniska – budowa, różne paliwa – gatunki drewna, rozpalanie w trudnych warunkach za pomocą krzesiwa,

-nauka strzelania: łucznictwo ( podstawowe słownictwo z zakresu łucznictwa sprzęt łuczniczy, technika strzelania z łuku, zasady bezpieczeństwa podczas strzelania),  broń pneumatyczna, strzelanie z markerów paintballowych do celów stałych i ruchomych, strzelanie z wiatrówek ,

-podstawy pomocy przedmedycznej: skaleczenie, poważne rany  – tamowanie krwotoku, bandażowanie, udławienie, wiązanie różnego rodzaju węzłów.

W ciągu tych dwóch dni nie było czasu na nudę. Poza zajęciami chłopcy korzystali ze świetlicy, w której grali w między innymi w bilarda, pingponga, piłkarzyki, i inne gry planszowe.

Polecamy wszystkim  aktywną formę spędzenia czasu.

Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu
Informatycy na survivalu